Įpusėjus pavasariui ir prasidėjus vasaros laikui, dienos staiga tapo daug ilgesnės. Tai reiškia daugiau šviesos, daugiau saulės, daugiau laiko lauke ir daugiau aktyvaus laisvalaikio leidimo. Visa tai daro teigiamą įtaką miego kokybei ir ji tikrai pagerėja.

Šiuo metu daug aiškiau suvokiame ir jaučiame kada yra rytas, diena, naktis, nes visas paros laikas tampa labai aiškus. Mūsų smegenys pačios mums ima diktuoti kada laikas keltis, o kada ilsėtis. Be viso to mes patys esame linkę daugiau laiko praleisti lauke, kai yra šviesu ir šilta. Tai natūralus dėsnis, skatinantis mus judėti ir gyventi sveikiau, prisitaikant pagal gamtos ciklus. O vis ryškiau šviečianti saulė kelia nuotaiką ir kviečia eiti pasivaikščioti. Pagaliau gavus saulės, padidėja melatonino gamyba, ko labai trūko žiemos metu.

Tačiau, kad ir koks gražus būtų pavasaris, ne visiems jis toks gražus ir mielas. Pavasarį dėl susikaupusio nuovargio, saulės, vitaminų trūkumo gali pasireikšti pavasarinė depresija. Į tai reikėtų žiūrėti labai rimtai ir pastebėjus pirmuosius požymius kreiptis pas specialistą. Pavasarinę depresiją dažnai lydi ir miego sutrikimai.

Kaip sau padėti? Pirmiausia reikėtų laikytis tinkamo miego režimo. Tai yra miegamajame neturi būti miegą trikdančių prietaisų, venkite mėlynos šviesos, aktyvaus sporto ir triukšmo prieš miegą. Miegamasis turi būti Jūsų erdvė, kuri asocijuojasi su poilsiu. Būtinai kelkitės ir eikite miegoti panašiu laiku, be didelių nukrypimų. Taip organizmas įpras ir vėliau pats Jums duos signalą, kada laikas eiti ruoštis miegoti. Visada išvėdinkite savo miegamąjį, kad jame būtų gaivus oras. Stenkitės dienos metu praleisti kiek galima daugiau laiko lauke, pasivaikščiokite.

Taigi pavasario poveikis mūsų miegui yra dvejopas. Vieni miega daug geriau, o kitiems tenka dėl to padirbėti ir padėti sau. Tačiau kad ir kaip bebūtų, šiltėjantys orai ir ryškiau šviečianti saulė duoda teigiamą poveikį tiek nuotaikai, tiek sveikatai. Belieka mėgautis pavasariu ir stengtis kuo daugiau laiko praleisti lauke.