Turbūt, jau daugelis mėgaujasi smagiai šiltomis vasaros dienomis, kai saulė ridinėjasi žeme ir šildo. Vasara lepina savo šiluma ir tai yra nuostabu, tačiau naktį per didelė šiluma nedžiugina, nes kenčia miego kokybė. Visi žinome, kad daug geriau išsimiegame vėsesniame kambaryje.

Kai naktimis karšta, o kondicionieriaus namuose nėra, reikia ieškoti išeičių, kurios padės atsivėsinti ir išsimiegoti.

1. Uždarykite langus

Kai labai karšta ir norisi atsivėsinti, pirmiausia atidarome langus, tačiau tai padeda ne visada. Kai lauke ima kilti temperatūra, langus derėtų uždaryti. Per atidarytus langus į kambarį skverbiasi karštas oras iš lauko, todėl kambaryje tampa taip pat labai karšta ir atsigaivinti nebėra kur. Langus atidaryti rekomenduojama, kai lauke temperatūra šiek tiek nukrenta, dažniausiai vėdinti naktį, ryte, o vėliau vėl uždaryti. Jei visgi norisi gryno oro, tuomet praverkite tą langą, kuriame nėra tiesioginės saulės.

2. Uždenkite langus

Jei į jūsų langus tiesiogiai šviečia saulė, būtinai juos uždenkite. Kitu metų laiku šie saulės spinduliai būna malonūs, tačiau tik ne tada, kai už lango labai karšta. Uždengdami langus, neleisite saulei prikaitinti jūsų kambario. Geriausiai tinka roletai, žaliuzės ar užuolaidos, nepraleidžiančios šviesos, kitaip dar vadinami “blackout”. Šis patarimas labai svarbus, kadangi saulės šviesa ir spinduliai gali pakelti jūsų kambario temperatūrą netgi 5-10 laipsnių. Ir žinoma, nenaudokite kambaryje kitų prietaisų, kurie skleidžia šilumą.

3. Miegamajame turėkite žaliąjį kampelį

Visi žinome, kad per kaitrą mus gelbsti miškas, nes jame būna vėsu. Tačiau šią taisyklę galime panaudoti ir namuose. Augalai namuose taip pat vėsina sugerdami šilumą į save, todėl jūsų žaliasis kampelis jums padės turėti grynesnį orą ir vėsesnį kambarį. Kuo augalai didesni ir vešlesni, tuo kambarys bus vėsesnis. Svarbiausia, nepamirškite jų palaistyti.

 

4. Naudokite natūralios medžiagos patalynės užvalkalus

Užvalkalai nuolat kontaktuoja su mūsų kūnu, todėl labai svarbu, kad jų audinys būtų natūralus. Tik natūralaus audinio audiniai yra laidūs orui, sugeria prakaitą ir neleidžia kūnui kaisti bei prakaituoti. Vasarą jums netiks nei sintetiniai, nei mišraus audinio patalynės užvalkalai, juos rinkitės kitu sezono metu.

Kai karšta net ir po vasarine antklode, geriau užsiklokite tik paklode arba antklodės užvalkalu. Vasarai jums puikiai tiks ir patiks šie patalynės komplektai iš 100% medvilnės:

  1. Premium satino patalynės komplektai,
  2. Mako satino patalynės komplektai,
  3. Satino patalynės komplektai,
  4. Drobės patalynės komplektai.

Ir žinoma, kai karšta, nepakeičiami yra lino patalynės komplektai bei antklodė su lino užpildu. Linas yra išskirtinis pluoštas, nes iš jo pagaminti gaminiai pasižymi antibakterinėmis savybėmis, yra labai laidūs orui, greitai džiūsta, todėl vėsią naktį šildo, o karštą – vėsina. Įsigiję tokią patalynę, niekada nenusivilsite, nes ji tinkama naudoti ištisus metus.

5. Pasirūpinkite oro kondicionieriumi

Turint namuose oro kondicionierių, karščiai tikrai nebus baisūs ir jūs visada galėsite jaustis puikiai bei gerai išsimiegoti. Tačiau, jei galimybių įsigyti oro kondicionieriaus neturite, tuomet turėkite bent jau ventiliatorių, kuris tyliai ir gerai dirba. Bet koks vėjo gūsis veikia vėsinančiai, todėl galite jį nukreipti į save ir mėgautis vėsesniu vėjeliu. Yra ir daugiau gudrybių, kurias galite panaudoti, pvz., pridėti indą šalto ledo iš šaldiklio ar šalto vandens ir pastatyti kambaryje, jis iš lėto tirps, šils ir vėsins, o jei dar padėsite po vėjeliu, efektas bus dvigubai geresnis.

6. Perkelkite miegamąjį į vėsesnį kambarį

Jei jūsų miegamojo langai yra nukreipti į saulę arba jis yra palėpėje, karštis, deja, ten bus gerokai didesnis ir miegas taps košmaru. Tokiu atveju, geriausias patarimas yra tiesiog laikinai perkelti miegamąjį į kitą kambarį, kuriame yra vėsiau.

 

 

7. Vėsinkite savo patalynę

Jei tikrai karštis yra nepakeliamas, išbandykite dar vieną būdą, kaip atvėsinti savo patalynę. Tam puikiai tiks užvalkalų įdėjimas į šaldytuvą ar šaldiklį arba vėsinimas su šalto indo talpa. Prieš dedant patalynę, būtinai įdėkite ją į sandarų plastikinį maišelį, nes kitu atveju ji gali sušlapti ir pritraukti įvairių kvapų. Ta pati taisyklė galioja ir jūsų miego rūbams.

 

8. Vėsinkite savo kūną

Prieš miegą nusiprauskite vėsiame duše arba pagulėkite vonioje, kurioje temperatūra bus šiek tiek vėsesnė, nei įprastai. Taip atgaivinsite savo kūną ir atsivėsinsite. Prieš miegą neleiskite kūnui sukaisti, neeikvokite savo energijos - geriau ramiai pailsėkite. Ypatingai svarbu neprisivalgyti ir negerti alkoholio, kofeino, geriau išgerkite daugiau vandens.

Tikimės, kad šie patarimai jums pravers ir jūsų naktys taps komfortiškos, o miegas kokybiškas ir saldus. Miego imperija.