Kaip pagerinti miego kokybę

Kaip pagerinti miego kokybę?

Miegas yra vienas svarbiausių žmogaus būsenų, kurio metu atsipalaiduoja kūnas ir ilsisi protas. Šiais laikais žmonės gyvena aktyviai, visaverčiam miegui ne visada užtenka laiko, todėl būtina, kad bent kelių poilsio valandų netrikdytų nereikalingi dirgikliai.

Miegamajame svarbu išlaikyti harmoniją

Tinkamam poilsiui reikia pasirūpinti miegamojo vėdinimu ir temperatūra (idealiausia 16-18 laipsnių), užtikrinti, kad kambaryje nebūtų triukšmą keliančių šaltinių: kompiuterio, televizoriaus, grotuvo ar kitų panašios paskirties elektros prietaisų. Reiktų vengti ryškaus, akinančio apšvietimo – vietoje jo rekomenduojama įsigyti šviestuvą, skleidžiantį neryškią, raminančią šviesą.

Miegamajam harmonijos gali suteikti ir tinkamas sienų dekoro pasirinkimas. Ramūs deriniai ne tik padės užmigti, bet ir jaustis žvaliems pabudus. Ypač populiarios rožinės spalvos, jų deriniai su kavos, molio ar melsvais atspalviais. Rekomenduojami ir odos atspalviai nuo šviesiai rausvos iki šokoladinės. Sienų dekorui siūloma rinktis raminančius piešinius ar nuotraukas, malonius paveikslus ar gamtos vaizdus.

Miegamajame svarbiausia minimalizmas

Miegamasis yra poilsio oazė, todėl nerekomenduojama jo apkrauti nereikalingais ir nenaudojamais baldais. Per didelis daiktų kiekis kelia netvarką, kurios apsuptyje yra sunkiau užmigti, o atsibudus energijos kiekis būna mažesnis. Kita vertus, kompaktiški baldai ir prietaisai padeda lengviau atsipalaiduoti. Nedideliam kambariui rekomenduojama įsigyti aukštas lentynas, kuriose sutelpa daugiau daiktų. Po miegamąjį turi būti lengva judėti. Kiekvienas baldas turi būti pasiekiamas už nieko nekliūnant.

Jei kambaryje tiesiamas kilimas, geriausia, kad didžioji jo dalis būtų po lova – tai ne tik suteiks kambariui jaukumo, bet ir pakels nuotaiką atsikėlus iš lovos. Spinta turi būti talpi, tačiau neužimti daug vietos, todėl nedideliame miegamajame rekomenduojama įsigyti drabužinę be durų – dvidurės spintos dažnai nepasižymi talpumu.

Pagrindinis kambario akcentas – lova. Šiuo atveju siūloma būti lankstiems ir pažvelgti į šį miegamojo akcentą originaliau. Dažniausiai lova yra statoma prie sienos, esančios prieš duris, tačiau pasirinkimas gali būti ir kitoks. Svarbu atkreipti dėmesį, kad lova neturi trukdyti nei durims, nei spintai. Įrengus lovą prie lango būtina įsitikinti, ar langai yra pakankamai sandarūs.

Svarbiausias – čiužinys

Geras čiužinys nebūtinai yra brangus. Nemažą kainos dalį lemia papildomi kaštai arba prekinis ženklas. Čiužinys turi atitikti lovos matmenis, suteikti atramą stuburui miego metu ir idealiai prisitaikyti prie kūno išlinkimų, kad nebūtų užspaustos kraujagyslės ir jomis laisvai cirkuliuotų kraujas. Tinkamai pasirinkus, ištiesinamas stuburas ir atpalaiduojami raumenys – dėl to ryte kūnas būna kaip naujai gimęs.

Ne mažiau svarbus lovos atributas – pagalvė. Ji neturi trukdyti cirkuliuoti orui ir kaisti galvai. Kaklas turėtų būti vienoje tiesėje su stuburu. Jei čiužinys kietas, rekomenduojama rinktis aukštesnę pagalvę, o jei minkštas – žemesnę. Jei ryte skauda kaklą ir pečius, reikia kuo greičiau keisti pagalvę.

Labai svarbi ir patalynė

Iš pirmo žvilgsnio patalynė yra nesvarbus miegamojo priedas, tačiau pasirinkus tinkamai, galima gerokai pagerinti miego kokybę. Rekomenduojama įsigyti natūralios medžiagos produktus (iš medvilnės, lino, šilko, bambuko), kurie dažniausiai yra hipoalerginiai, be pridėtų cheminių priedų. Neekologiški gaminiai gali sukelti alergiją, slogą, čiaudulį, odos sudirgimą. Hipoalerginiai produktai rekomenduojami jautriems žmonėms, vaikams ir kūdikiams, kurie dažnai kenčia nuo netinkamos patalynės sukeltų reakcijų.

Ekologiški produktai gaminami iš natūralių pluoštų, taikant aplinkai draugiškas technologijas. Tai visiškai natūralus produktas – jie neturi sintetinių chemikalų ir dirgiklių, kenkiančių žmogaus sveikatai.

Reikšmingos interjero detalės

Susikūrus pagrindinį miegamojo paveikslą reikia neužmiršti aksesuarų. Jaukumo suteikia stilingi šviestuvai. Jų asortimentas platus – nuo smulkių ir kompaktiškų iki masyvių ir išvaizdžių sietynų. Naktinės spintelės dažniausiai būna interjero dalimi, tačiau jos gali tapti žaisminga detale ir suteikti kambariui gaivumo. Svarbiausia – jas ne visada būtina derinti prie lovos.

Miegamajame dažnai siūloma pamerkti gėlių – kaskart jas pakeitus, kambarys bus atnaujintas. Augalai taip pat pagyvina rusvų, pilkšvų, baltų kambarių interjerą. Pasirinkus dailias skintas, vazonines ar dirbtines gėles, miegamasis nesunkiai įgauna originalumo.

Kiekvienas miegamasis turi skleisti harmoniją, būti tinkamas poilsiui. Svarbiausia vengti elektros prietaisų, apsiriboti minimalizmu, išsirinkti sau tinkamą čiužinį, pagalvę bei antklodę  ir rinktis kuo natūralesnę, hipoalerginę patalynę.