Kaip išsirinkti patalynę

Juk kokybiškas ir malonus miegas ne tik gerina savijautą, bet ir prideda grožio. Be to, dailūs patalynės užvalkalai gali tapti svarbiausia miegamojo interjero detale. Svarbu atminti, kad juos turi būti malonu liesti, beje, jie privalo būti lengvai lyginami ir greitai džiūti.

Patalynės užvalkalai siuvami iš įvairių audinių. Populiariausi – medvilniniai. Medvilnė gali sugerti 24–27 kartus daugiau vandens, nei sveria pati, ir yra patvaresnė šlapia nei sausa. Medvilnės audinys gerai ir greitai sugeria prakaitą, o tai leidžia kūnui kvėpuoti. Prieš pirkdami patalynę, atkreipkite dėmesį į jos audinio sudėtį: pigesni patalynės komplektai būna iš medvilnės ir kitų audinių priedų. Paprastai tokia patalynė būna ne tokia patvari, greičiau susidėvi.

Antroje vietoje pagal populiarumą yra užvalkalai iš satino. Tai – labai tankus ir švelnus ilgapluoštės šukuotinės medvilnės audinys, blizgesiu primenantis šilką, bet kur kas tankesnis. Jis lėčiau dyla, gerai išsaugo spalvą, jį lengva lyginti. Įsidėmėkite: kokybišką satiną sudaro 100 proc. medvilnės. Jei jame yra sintetinio pluošto priemaišų, apsivels rutuliukais. Satino patalynę patariama rinktis šiltuoju metų laiku, kadangi švelnus audinio paviršius maloniai priglunda prie kūno ir suteikia vėsinantį efektą.

Išsirinkus labiausiai patinkantį patalynės audinį, vertėtų pagalvoti ir apie išmatavimus. Renkantis patalynę, patariama atkreipti dėmesį į lovos, čiužinio ir pagalvių dydį. Patartina pirkti mažiausiai 5 cm didesnius užvalkalus, nei antklodė ar pagalvė, nes natūralaus pluošto audiniai skalbiami traukiasi. Perkant paprastą paklodę būtina iš visų kraštų pridėti bent po 20 cm užlaidą, kad paklodė gražiai gultų ir nebūtų per maža. Įsigyjant paklodę su guma – priešingai: pakanka tik lovos čiužinio pločio, ilgio bei aukščio.

Nusipirkę patalynės komplektą, pirmiausia jį išskalbkite, išvertę į išvirkščiąją pusę. Satiną ir medvilnę, jei yra šviesių spalvų, galima skalbti iki 60 laipsnių temperatūroje, tačiau ryškesnę, ypač melsvų, violetinių ar bordo atspalvių, rekomenduojame neviršyti 40 laipsnių, kitaip nubluks. Kuo ryškesnės naujo gaminio spalvos, tuo daugiau kartų skalbkite jį atskirai nuo kitų skalbinių. Antklodžių ir pagalvių užvalkalus išverskite ir skalbkite spalvotų skalbinių programa 40 °C. Taip pat nepatariama kartu skalbti natūralių ir sintetinių audinių, dėl skirtingos skalbimo temperatūros. Patalynę stenkitės skalbti nors kartą per savaitę.