Kaip išsirinkti čiužinį

Kiekvienas norime rytais nubusti pailsėję, žvalūs, energingi, tačiau tai ne visiems pavyksta... Skaitome daugybę straipsnių ir patarimų, kaip sukurti tobulą poilsio oazę: kokiu paros metu eiti miegoti, kokia turi būti aplinka, kokie turi būti vakaro ritualai ir t.t... 

Pagrindinis ir esminis gero poilsio garantas - geras čiužinys. Parengėme keletą patarimų, kuriais būtina vadovautis renkantis čiužinį.

Geriausias čiužinys tas, kuris tinka būtent tau

Niekada neabejokite savo jausmais renkantis čiužinį. Visi mes esame unikalūs, tad ir mėgstame skirtingus dalykus. Vieniems patogesnis minkštas čiužinys, kitiems kietas. Vieni renkasi spyruoklinius, kiti viskoelastinius ar lateksinius. Vadinasi, jeigu kaimynė ar draugė rekomendavo turimą čiužinį, dar nereiškia, kad jis Jums tiks. Geriausia pačiam išbandyti bent keletą variantų. Prekybos salone būtinai atsigulk ant patikusio čiužinio savo mėgiama poza, pasivartyk. Gulint neturi jaustis spaudimo pečių ir klubų srityse, bei laužimo nugaros dalyje. Teisingai parinktas čiužinys turi užtikrinti, jog bet kurioje pozoje stuburas išliks tiesus.

Čiužinio kaina

Jeigu stengsitės sutaupyti, pirkdami čiužinį, vargu ar išlošite. Pigių čiužinių gamintojai perka pigias medžiagas, kurių tarnavimo laikas yra trumpesnis. Tad nenuostabu, jog pigų čiužinį teks keisti po kelerių metų, nes bus jau išgulėtas ir nepatogus. Geriau pasitaupyti ir investuoti į rimtesnį produktą ir džiaugtis puikiu miegu bent 10 metų.

Čiužinio dydis

Renkantis čiužinį, būtinai atkreipkite dėmesį į turimos ar planuojamos įsigyti lovos matmenis. Būtina išsimatuoti vidinius lovos matmenis, nes čiužinys negali būti įspraustas jėga ar būti per daug laisvas. Taip pat svarbus matmuo yra atstumas nuo grotelių iki lovos rėmo viršaus, nesinori įsigyti čiužinį, kuris bus žemesnis už lovos rėmą. 

Nepamirškim, jog vieniem tas pats čiužinys gali būti geras, o kitiem per minkštas ar per kietas. Geras čiužinys yra tas, kuris palaiko taisyklingą Jūsų stuburo padėtį, suteikia maksimalų komfortą. Tokiu atveju atsikelsite pailsėję, žvalūs ir puikios nuotaikos.