Kaip išsirinkti antklodę?

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių domisi natūraliomis ir ilgai tarnausiančiomis antklodėmis. Nors antklodžių pasiūla yra didžiulė, tačiau joje labai lengva pasiklysti. Renkantis antklodę labai svarbu yra įvertinti miegančiojo fizines savybes: kūno svorį, prakaitavimą, alergijas, odos jautrumą. Antklodžių užpildų būna nuo natūralių: pūkų ir plunksnų, vilnos, šilko, bambuko, lino, Tencel iki sintetinio poliesterio ir mikropluošto. Siekdami padėti išsirinkti tinkamiausią antklodę, apžvelgsime jų užpildus.

Pūkų ir plunksnų antklodės

Seniausiai ir geriausiai gamtoje žinoma medžiaga, kuria pildydavo pagalves ir antklodes – tai vandenyje plaukiojančių paukščių pūkai ir plunksnos. Jomis užpildyta antklodė yra pralaidi orui ir tinka naudoti visais metų laikais. Dėl išskirtinių termoreguliacinių savybių vasarą su ja miegodami nesukaisite, o žiemą nesušalsite. Antklodė palaiko optimalią kūno temperatūrą viso miego metu ir puikiai tinka tiems, kuriems nuolat šąla rankos ir kojos.

Šių antklodžių užpildams skirti mišiniai ruošiami iš pūkų-plunksnų žaliavos ją apdorojant specialiais įrengimais. Žaliava rūšiuojama, nudulkinama, plaunama 45°C–50°C temperatūros vandenyje, naudojamos plovimo ir dezinfekavimo priemonės. Vanduo plovimo metu keičiamas iki 8 kartų. Išplauta pūkų-plunksnų žaliava apie 15 minučių džiovinama 105°C temperatūroje, o po džiovinimo dar kartą nudulkinama ir surūšiuojama. Po šio sudėtingo apdorojimo proceso gaunami sterilūs mišiniai, tinkami antklodžių ir kitų gaminių užpildams. Daugumą pūkų ir plunksnų antklodžių galima skalbti iki 40 ºC temperatūros vandenyje.

Antklodės su bambuko pluoštu

Antklodės su bambuko pluoštu sukuria sveiką, natūralią ir saugią miego aplinką. Bambukas pasižymi natūraliomis antibakterinėmis ir hipoalerginėmis savybėmis. Antklodės su bambuku yra pralaidžios orui, puikiai sugeria drėgmę ir išgarina ją net apie 4 kartus greičiau nei medvilnė. Be to, tinka žmonėms linkusiems į alergijas, kadangi yra atsparios dulkių erkutėms bei pelėsiui. Išskirtinė bambuko savybė – natūralus atsparumas kvapams. Viena iš dažniausių nemalonių kvapų priežasčių antklodėje – bakterijos. Bambuko pluoštas užkerta kelią bakterijų dauginimuisi ir plitimui, dėl to antklodė ilgą laiką išlieka gaivi. Dalį jų galima skalbti iki 40 ºC temperatūros vandenyje.

Antklodės su šilko pluoštu

Vertinantiems išskirtinę prabangą siūlome antklodes su šilku. Antklodžių užpildui naudojamas šilkverpių šilko pluoštas, o viršutinis audinys pagamintas iš aukštos kokybės medvilninio audinio. Šilkas pasižymi natūraliomis antibakterinėmis savybėmis ir yra atsparus dulkių erkutėms. Antklodės su šilku leidžia odai kvėpuoti ir užtikrina puikią oro cirkuliaciją, todėl galite būti tikri, kad miegodami nesuprakaituosite. Šilkinės antklodės pasižymi lengvumu ir plonumu, todėl tinkamiausios naudoti šiltuoju metų laiku. Jų priežiūrai rekomenduojamas itin švelnus skalbimas 30 °C temperatūros vandenyje.

Vilnos antklodės

Antklodės su natūraliu avių ar kupranugarių vilnos užpildu sukurtos ieškantiems natūralumo ir aukščiausios kokybės. Natūrali vilna yra pralaidi orui, tinkama naudoti tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku, gerai sugeria ir išgarina drėgmę.

Gaminiai iš natūralios vilnos teigiamai veikia žmogaus organizmą, padeda atsipalaiduoti ir gerina miego kokybę. Vilnones antklodes rekomenduojame žmonėms, kenčiantiems nugaros ir kaklo skausmus, sergantiems artritu ar norintiems pagerinti kraujotaką. Vilna yra atspari pelėsiams, bakterijoms, neutralizuoja kvapus, todėl tinka ir alergiškiems žmonėms. Mėgstantiems visada miegoti švarioje ir gaivioje lovoje, rekomenduojame rinktis skalbiamos (iki 40 °C) vilnos antklodę, kurios vilna išskirtinai apdirbta, kad skalbimo metu nesusitrauktų ir neprarastų pradinės formos.

Verta žinoti, kad gaminiai su vilnos užpildu ir iš vilnos audinio turi silpnesnį ar stipresnį specifinį natūralios vilnos kvapą. Jei vilnos kvapas atrodo per stiprus, tokį gaminį patariame vėdinti sausoje aplinkoje.

Labiausiai vertinamos yra kupranugarių vilnos antklodės. Jose natūralių vilnos riebalų, dar kitaip vadinamų lanolinu, yra apie 30 proc. daugiau nei avių vilnoje. Dėl lanolino antklodės yra išskirtinai pralaidžios orui ir ilgą laiką išlieka švarios.

Antklodės su medvilnės pluoštu

Medvilnė vienas seniausių ir natūraliausių tekstilėje naudojamų pluoštų. Medvilninės antklodės yra pralaidžios orui, gerai sugeria ir išgarina drėgmę bei leidžia odai kvėpuoti. Tai natūralios ir ilgai tarnausiančios antklodės, kurias paprasta prižiūrėti. Medvilninės antklodės yra ganėtinai lengvos ir plonos, dėl to tinkamiausios naudoti pavasarį ir vasarą. Maksimaliai higienai užtikrinti galima skalbti 30 °C temperatūros vandenyje.

Antklodės su lino pluoštu

Šiandieninėje tekstilėje vis didesnis dėmesys skiriamas natūraliems ir ekologiškiems pluoštams. Iš lino siuvami drabužiai, rankšluosčiai, patalynė ir kiti gaminiai jau pelnė daugybės pirkėjų simpatijas. Linas išsiskiria patvarumu ir ilgaamžiškumu, be to yra apie 2–3 kartus stipresnis už medvilnę. Antklodės su linu yra pralaidžios orui, greitai džiūsta, todėl vėsią naktį šildo, o karštą vėsina. Tinka žmonėms turintiems jautrią odą.

Antklodės su Tencel pluoštu

Augalinės kilmės Tencel pluoštas išgaunamas iš medienos celiuliozės. Patalynė su Tencel geriau sugeria drėgmę nei medvilnė, ji minkštesnė už šilką ir vėsesnė už liną. Toks pluoštas itin gerai sugeria drėgmę, reguliuoja temperatūrą bei užtikrina gaivumo ir švaros jausmą.

Antklodės viršutiniam audiniui naudojamas Tencel ir medvilnės audinys, kuris gaminamas iš medienos celiuliozės, todėl yra ekologiškas ir draugiškas aplinkai. Tencel audinys pasižymi švelniu lygiu paviršiumi ir juntamu minkštumu, kas apsaugo odą nuo sudirgimų.

Poliesterio pluošto antklodės

Vienos iš populiariausių dėl savo žemos kainos yra poliesterio pluošto antklodės. Jose naudojamas tuščiaviduris silikonizuotas poliesterio pluoštas. Kiekvienas tokio pluošto plaukelis yra tuščiaviduris, dėl to pluoštas laidus orui ir sugeria drėgmę. Šios savybės artimos natūraliems pluoštams. Pluošto plaukeliai padengti silikono sluoksniu, kuris atsparus netgi virinimui ir suteikia pluoštui slidumo bei elastingumo ir purumo. Poliesterio pluošto antklodės yra lengvos, minkštos ir malonios užsikloti. Gaminių su poliesterinio pluošto užpildu priežiūra yra viena lengviausių ir paprasčiausių, juos galima skalbti skalbyklėje gaminio etiketėje nurodytu režimu. Visgi poliesterio pluošto antklodės nerekomenduojamos žmonėms, linkusiems smarkiai prakaituoti, kadangi negarina drėgmės taip greitai kaip kiti pluoštai.

Mikropluošto antklodės

Turintiems alergijų rekomenduojame rinktis poliesterio mikropluošto (dirbtinių pūkų) antklodes, pasižyminčiomis antialerginėmis savybėmis. Antklodės yra lengvos, gerai sulaiko šilumą ir sugeria drėgmę, nors ir kiek prasčiau nei natūralūs pluoštai. Poliesterio mikropluošto užpildas yra puiki alternatyva pūkams. Mikropluoštas gerokai puresnis (o mikropluošto kamuoliukai dar puresni) ir švelnesnis nei dirbtinis tuščiaviduris silikonizuotas poliesterinis pluoštas, todėl geriau išlaikoma šiluma ir mažiau prakaituojama. Dėl unikalios kryžminės struktūros, mikropluošte susidaro mažos oro kišenės, kurios didina anklodės užpildo apimtį. Mikropluoštu užpildytos antklodės yra daug puresnės nei įprastos.

Mikropluoštas vertinamas dėl patvarumo ir atsparumo. Ši medžiaga leidžia ilgą laiką kokybiškai ir patogiai miegoti. Poliesterio mikropluošto antklodę galima skalbti iki 40 °C temperatūros vandenyje. Dėl kokybiškų medžiagų patalynė greitai džiūsta, tačiau nepamirškite retkarčiais papurtyti džiūstančių patalų, kad kamšalas nesušoktų į gumuliukus.

Vis dar svarstantiems, kokio užpildo antklodę pasirinkti, rekomenduojame apsilankyti „Miego Imperija“ parduotuvėje, kurioje kvalifikuoti konsultantai maloniai patars ir padės išsirinkti geriausią kainos ir kokybės santykį atitinkančią antklodę iš plataus asortimento.